TEINN UP

Lise Girişimcilik Programı

TEINN UP Lise Girişimcilik Programı ile fikrini geliştirmeye hazır mısın?

Başvuruların Kapanmasına Son

00
Gün
:
00
Saat
:
00
Dakika
:
00
Saniye
TEINN UP Lise Girişimcilik Programı Logo

TEINN UP Nedir?

TEINN UP – Lise Girişimcilik Programı; liseli girişimci adaylarının, alanında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimler ve kanvas çalışmalarının yanı sıra; mentorluk fırsatı ve networking imkanı ile girişim fikirlerini nasıl hayata geçireceğini öğreneceği, fikrini geliştirmek için atmaları gereken adımları biliyor olacakları bir Girişimcilik Programıdır!

Seni Neler Bekliyor?

Girişimcilik yolculuğu uzun ve zorlu bir yoldur. Girişimler fikir aşamasında globalleşme sürecine kadar gerçekleştirmesi gereken birçok farklı adımdan geçerler. Bu eğitim ile birlikte girişimciliğin hikayesinden ekosistemdeki terimlere kadar girişimcilik kavramını incelerken katılımcılar girişimcilik yolculuğunda atılması gereken adımları öğrenmiş olur.

Katılımcılar fikirlerin nereden, nasıl ortaya çıktıklarını ve iş fikri oluşturmanın ilk aşaması olan, girişimlerin problemlerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri Startup Keşif Kanvasını doldurmayı öğrenir.

Her hizmet ya da ürünün çözdüğü bir problem vardır, dolayısıya bu problemi yaşayan kişiler de. Persona tanımlama eğitimi ile birlikte girişimimizin çözdüğü problemi yaşayan kişileri inceleyerek hedef kitle analizinin nasıl yapılacağını öğrenilir.

İş modeli kanvası, bir iş fikrinin tüm süreçlerini tek kağıtta toplayarak müşteri kitlesinden gelirlere, kilit unsurlardan giderlere kadar tüm başlıkları net bir şekilde gösterir. Bu eğitim ile birlikte katılımcılar fikirlerini iş modeline dönüştürerek girişimlerinin iş modeli kanvasını doldurmayı öğrenir.

Girişiminizin etki ettiği alanı, kitlenin büyüklüğünü belirlemek her zaman çok önemlidir. Bu eğitim ile birlikte katılımcılar, girişimlerinin hitap ettikleri pazarın analizini nasıl gerçekleştirebileceklerini öğrenirler.

Bir girişim için olmazsa olmazlardan bir tanesi gelir modelidir. Bu eğitim ile katılımcılar girişimleri için en doğru gelir modelini nasıl belirleyeceklerini öğrenir.

Girişimimizin pazarı kimler ile bölüştüğünü bilmemiz alacağımız aksiyonları belirleyebilmemiz için gereklidir. Bu eğitim ile birlikte katılımcılar, rakip analizini nasıl gerçekleştirebileceklerini öğrenir.

Marka bir girişim için çok kritik önemi olan konudur. Logo’sundan ismine, misyonundan iletişim sesine kadar farklı alanlarda girişimi temsil eden her konu marka için değerlidir. Bu eğitim ile birlikte bir girişimin temel markasını oluşturması için atması gereken adımlar öğrenilir.

Geçiş İçeriği

Landing Page, girişimlerin problemin gerçekliğini doğrulamak ve ihtiyacı ölçmek amacıyla oluşturdukları web sayfalarıdır. Bu eğitim ile birlikte katılımcılar uygun Landing Page modelinin nasıl olabileceğini ve Landing Page süreçlerinin en kolay nasıl tamamlanabileceğini öğrenir.

Katılımcılar alanında uzman kişiler ile gerçekleştirecekleri mentorluk oturumları sayesinde süreçleri ile ilgili tavsiyeler, geri bildirimler alırken girişimlerini de farklı bakış açılarından değerlendirme fırsatı edinir.

Sık Sorulan Sorular

Girişim fikri olan ve ilk adımı atmaya hazır olan tüm lise öğrencileri davetlidir.(Kurucu ortaklarının %50’sinden fazlası liseli olan girişimler programa kabul edilecektir.)

Halihazırda var olan bir girişiminiz varsa ekibiniz ile katılabilirsiniz. Yeni bir girişim fikri üzerinden ilerleyecekseniz bir ekip oluşturup ekip halinde katılabilirsiniz.

TEINN UP Lise Girişimcilik Programı ücretsiz ve online olarak gerçekleşecektir.

Eğitimlerin tamamı için bir katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak girişimlerin sürecin devamlılığı için kanvas çalışmalarını tamamlaması gerekmektedir.